Matnia Facebooka – jak zrobisz z niego stronę startową, to reszty internetu już nie zobaczysz?

Jedni doszukują się szatańskiego planu twórców Facebooka (i pewnie słusznie), inni (albo i ci sami, bo to się nie wyklucza) głoszą, że Facebook pretenduje do miana internetu w internecie, samowystarczalnego, z którego nie trzeba będzie wychodzić.

facebook as homepage? no, thanks!

facebook as homepage? no, thanks!

Są już e-sklepy na Facebooku (choć ułomne w stosunku do tych klasycznych e-sklepów), są idiotyczne gierki (gralibyście w nie poza Facebookiem?) itp. itd. czas można tu spędzać bez wychodzenia gdziekolwiek.

Ale żeby robić z Facebooka homepage, żeby startować przeglądarkę i mieć od razu otwartego Facebooka? Taka gra słów: „otwartego Facebooka”, który jest bardzo zamkniętą platformą 😉 ? Jeszcze niech dorobią przeszukiwanie sieci wewnątrz Facebooka i faktycznie – wiele osób będzie uważało i korzystało z sieci, tak jakby Facebook = internet. Ja jednak podziękuję.

BTW: Pewnie powyższa zachęta aby zrobić z FB stroną startową przeglądarki to żadna nowość, po prostu za mało korzystam z FB i zobaczyłem to dopiero teraz.

W ramach ostrzeżenia przed zbytnim zanurzeniem się (a dalej pochłonięciem i utonięciem?) w serwisach społecznościowych (które są przecież tylko skromnym wycinkiem internetu), prezentuję poniższy obrazek.

Valeria brylowała w internetowej społeczności w której nikt nie miał pojęcia że tak naprawdę jest kurczakiem!

Valeria brylowała w internetowej społeczności w której nikt nie miał pojęcia że tak naprawdę jest kurczakiem!

A Ty – jesteś kurczakiem jak Valeria? A może sam nawet nie wiesz ilu twoich znajomych (?) z Facebooka / Twittera to kurczaki? Ja zaś… lecę brylować na Buzzie ;-).

Reklamy
Ten wpis został opublikowany w kategorii Zwykły wpis i oznaczony tagami , , , , , , , , , , , , , , , , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s